S DPD expedujeme každý den přijaté objednávky do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

České pivo

Pokud máte rádi pivo, jste zde správně, protože na vás čeká pravý pivní zážitek!

České pivo a pivovarnictví má dlouholetou tradici a patří mezi nejznámější piva ve světě. Přesto, že České pivo je pojem, pod kterým si každý cizinec představí podobné nápoje, jsou mezi jednotlivými značkami velké chuťové i výrobní rozdíly.

Charakter piva se vyvíjel dlouhá desetiletí a v období totalitních režimů byl zakonzervován. Zatímco pivovary v celém světě snižovaly své náklady na výrobu piva zaváděním moderních technologií, české pivovary tuto možnost neměly a stále vyráběly pivo tradičně, což se v současné době jeví jako výhoda, protože si naše pivo udrželo původní vlastnosti.

Výroba českého piva

České pivo se vyrábí způsobem založeným na umění českých pivovarníků, výhradně na daném území, zejména z místních surovin určené kvality využitím místních vodních zdrojů. To vše dává českému pivu specifické vlastnosti, které jsou výsledkem odlišného složení českého piva.

Jedinečnost výroby piva vychází z několika staletí tradice pivovarnictví na daném území a předávání tohoto řemesla z generace na generaci až do dnešní doby ve specifické formě. Příznivé podmínky pro pěstování chmele na daném území a vysoké profesionální kvality pracovníků, získané studiem na všech úrovních českých škol, zajišťují výbornou pověst českého piva na celém světě.

Chmel pro české pivo

Chmel českého piva je zcela specifický a liší se od chmele pěstovaného ve světě, zejména svým poměrem alfa a beta hořkých kyselin. Zatímco u běžně pěstovaných odrůd tento poměr obvykle činí 2,5:1, poměr u odrůd pěstovaných v České republice činí v průměru 1:1,5. Další charakteristickou vlastností, odlišnou od jiných druhů chmele, je obsah beta-farnesenu, jehož obsah činí 14–20 % všech esenciálních olejů. Odrůdy českého chmele kultivované a pěstované na daném území a obecně všechny odrůdy chmele pro výrobu českého piva musejí být schvalovány kontrolními orgány. 

Pro výrobu českého piva se používá voda z místních zdrojů. Tvrdost vody používané pro vaření piva je hodnocena jako měkká až polotvrdá.

Ochutnejte pečlivě sestavené balíčky českého piva!

Připravili jsme pro vás degustační balíčky špičkových piv malých a středních českých pivovarů. Můžete zakoupit piva světlá, řezaná, polotmavá tmavá, pšeničná, žitná, ovesná, ochucená i všemožné speciály. Pivo nabízíme v různých úrovních stupňovitosti a obsahu alkoholu.

česká piva

Pivo jako zážitek

Nabízíme vám možnost prožít pivní zážitek, stačí si vybrat z předchystaných pivních sad. Připravili jsme pro vás různé degustační balíčky piva, včetně oblíbených pivních pochutin.

Doprava pivních dárků a faktura

Pokud chcete někomu udělat radost pivním dárkem, nemusíte se strachovat, že obdarovaný v balení nalezne fakturu. Faktura není součástí dárkových balení piva, fakturu obdržíte v elektronické podobě, na váš email. 

Pro dopravu vybíráme kvalitní, prověřené dopravce. Jednotlivá piva jsou balena zvlášť a celá krabice je několikanásobně zabezpečena proti poškození. Přestože jsou objednávky velmi pečlivě baleny, celá zásilka je vždy pojištěna proti rozbití.

 

 

Kam na pivo:

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX