Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Poutník - lahvové pivo

Na této stránce najdete piva v lahvích z krásného Pivovaru Poutník. Tak na co ještě čekáte, jděte je omrknout. ;-)

#showmore#

Pivo se v Pelhřimově vařilo jistě dřív, ale právo várečné město obdrželo až v roce 1552. Název Poutník nese pivovar na památku potulného mnicha Pelegrina, jehož počeštěním vznikl i název města Pelhřimov.

Složení Poutníka

Piva Poutník jsou výhradně nepasterovaná, a to znamená, že tato piva mají nejenom výbornou chuť, ale i významnou výživnou hodnotu s příznivými fyziologickými účinky, což jistě pivovaru slouží ke cti. Nevaří mnoho druhů piv, ale zato kvalitně a s láskou. Zde je výčet: vše světlá piva - výčepní, 11°, 12° a 14° (lahvové i sudové) + kvasnicový a hořký ležák (pouze v sudech). A ještě o vodě používané při výrobě pelhřimovských piv - vaří zde z kvalitní vody z nedalekého kopce Křemešník.

Piva Poutník najdete i v našich dárkových baleních, vhodných jako dárek pro muže a nejen pro ně.

4 položek celkem
Poutník 11° světlý ležák
21 Kč

Středně prokvašený Poutník 11° je vařen bez přidávání cukru. Toto nepasterizované pivo se vyznačuje střední plností, s příjemně jemnou hořkostí a středním řízem. Chuť je lahodná...

PO-11-05
Poutník Ležák Premium
Poutník Ležák Premium
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
21 Kč

Poutníkův ležák premium je chloubou pivovaru Pelhřimov. Jeho vysoce zakulacené chutě s ideálně vyváženou hořkostí a skvělým řízem ho k úspěchu předurčují. Neváhejte ochutnat!

PEL-LP-05
Poutník světlý speciál
Poutník světlý speciál
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
21 Kč

Poutníkův speciál je pivo pro výjimečné příležitosti. Tomu ostatně odpovídá i jeho náročná příprava: jeho výroba zabere celých 20 týdnů. Propadnete jeho výrazné plnosti s jemnou...

414
Poutník výčepní
Poutník výčepní
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
17 Kč

Nepasterizovaný, středně prokvašený Poutník výčepní se vyznačuje střední plností, s příjemně jemnou hořkostí a středním řízem. Chuť je nádherně čistá, s aroma žateckého chmelu....

PEL-PV-05

Sortiment piva

Pivovar Poutník Pelhřimov nabízí široký sortiment vynikajícího piva. Od tradičních českých stylů, jako je světlé a tmavé pivo, až po moderní experimentální druhy, které uspokojí i ty nejnáročnější pivní nadšence. Každé pivo je vařeno s láskou a odborností, aby poskytlo skvělý zážitek z chuti a aroma.

#showmore#

Proces vaření piva

Vaření piva v Pivovaru Poutník Pelhřimov je mistrovským řemeslem, které si udržuje tradici a zároveň využívá moderní technologie. Proces začíná správným výběrem kvalitních surovin, jako je ječmen a chmel. Poté následuje mletí, sladování, var a kvašení, které dává pivu jeho charakteristickou chuť a aroma.

Tradiční postupy a kvalita

Pivovar Poutník Pelhřimov se řídí tradičními postupy při vaření piva, které se dědí z generace na generaci. Každý krok výrobního procesu je prováděn s pečlivostí a odborností, aby byla zajištěna vysoká kvalita výsledného piva. Pivovar také pečlivě dbá na dodržování hygienických standardů a kontroluje každou várku piva, aby zajistil jeho konzistentnost a vynikající chuť.

Správná volba

Pivovar Poutník Pelhřimov je vynikajícím příkladem tradičního pivovaru s bohatou historií a vášní pro vaření kvalitního piva. Jeho sortiment nabízí širokou škálu chutí a stylů, které uspokojí každého milovníka piva. Při návštěvě pivovaru si můžete vychutnat autentickou atmosféru, ochutnat čerstvé pivo a poznat zákulisí vaření piva. Pivovar Poutník Pelhřimov je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat českou pivní tradici a objevit nové oblíbené druhy piva.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.