S DPD expedujeme každý den přijaté objednávky do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Syrovar - sudové pivo

Na této stránce najdete piva v soudku ze krásného rodinného Pivovaru Syrovar. Tak na co ještě čekáte, jděte je omrknout. ;-)

#showmore#

První zmínky o vaření piva sahají až do roku 1938, kde svoje první várky začínal vařit pan Jan Kolaja nar. 7. 4. 1905. Tenkrát se ale jako základní surovina používala cukrová řepa, dnes se používá slad.

Místo chmele se používala dubová kůra, případně byliny. Vařilo se jenom párkrát do roka pouze pro potřebu rodiny - pravděpodobně v zimě, když nebyla práce na poli.

V obci to málokdo věděl. Pivo bylo svrchně kvašené, nebo také mohlo být kvašeno divokými kvasinkami a dozrávalo v komoře v lahvích. Občas se stávalo, že nějaká lahev neudržela vysoký tlak a roztrhla se. Pak byla vůně piva po celé komoře. Většinou se vařilo jenom světlé pivo, protože v té době nebyly v Syrovíně dostupné žádné slady - ani světlé, ani tmavé. Za nějaký čas se pivo přestalo vařit úplně.

Po asi šedesátileté odmlce se u Kolajů v roce 2007 začaly dělat pokusné várky vaření piva. Už to nejsou piva z cukrové řepy a z dubové kůry, ale zkouší se vařit nejprve z polotovarů - jako jsou sladové výtažky, chmelové náhražky, ale po neuspokojivé chuti začínáme vařit z klasických surovin: ječmenný slad, žatecký chmel, pivovarské kvasnice, pitná voda. Od té doby se už jenom piluje kvalita, aby ta vyvážená hořkost byla ta nejlepší.

Na přelomu roku 2011 a 2012 proběhly u Kolajů v Syrovíně, čp. 31, stavební úpravy, aby se mohlo začít s legalizací minipivovaru. Od 16. 7. 2012 bylo vydáno oficiální povolení k vaření piva u Kolajů. Pokud by si ještě někdo nebyl jistý, naše pivo se jmenuje Syrovar.

1 položek celkem
syrovar tradice keg
Syrovar Tradice 11° - 15l sud
Od objednání skladem do 10 dnů (+420 739 606 600)
940 Kč

Žatecký poloraný červeňák, sládek, premiant, moravský humnový slad a poctivá řemeslná práce. Tohle všechno dělá z jejich 11tky doslova Tradici, kterou jen tak nehodlají měnit....

SY-11-15KEG

Pivovar Syrovar

Pivovar Syrovar je jedním z nejznámějších českých pivovarů, který se pyšní dlouhou historií a bohatou tradicí českého pivovarnictví. V tomto článku se podíváme na historii českého pivovarnictví, představíme vám samotný pivovar Syrovar, seznámíme vás s jeho sortimentem a technologií výroby. Navíc vám ukážeme, jak můžete vychutnat jejich výborná piva při degustacích a účasti na různých společenských akcích. Zavítáme také do světa pivovaru Syrovar a prozkoumáme jeho mezinárodní ocenění a spolupráci s dalšími pivovary. Nakonec se zamyslíme nad budoucností českého pivovarnictví a roli, kterou pivovar Syrovar hraje.

#showmore#

Historie a filozofie pivovaru Syrovar

Pivovar Syrovar má své kořeny v malé rodinné pivovarnické tradici, která sahá několik generací zpět. Od samého začátku se zaměřovali na výrobu vysokokvalitního piva s důrazem na zachování tradičních postupů. Jejich filozofie spočívá v používání pouze nejkvalitnějších surovin a pečlivém sledování celého výrobního procesu.

Klíčové prvky pivovarské technologie

Pivovarská technologie je složitý proces, který zahrnuje několik klíčových kroků. Patří sem mletí sladu, chmelovar, kvašení, zrání a další fáze, které společně ovlivňují chuť, vůni a vzhled piva. Pivovar Syrovar dbá na pečlivé dodržování těchto kroků a využívá moderních technologií, které podporují kvalitu jejich piv.

Kulturní a společenské akce v pivovaru Syrovar

Pivovar Syrovar je také známý svými kulturními a společenskými akcemi, které se konají přímo v areálu pivovaru. Tyto akce přinášejí zábavu a příležitost k setkání s dalšími milovníky piva. Mezi nejpopulárnější akce patří festivaly, koncerty a tradiční pivní slavnosti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX