Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Suroviny

Co jsou suroviny na výrobu piva?

Pivo se tradičně skládá z čtyř základních surovin: sladu, chmele, vody a kvasnic. Tyto suroviny jsou v různých poměrech kombinovány, aby se dosáhlo specifického charakteru a chuti piva.

V posledních letech se však začaly používat i další suroviny, jako jsou různé druhy ovoce, koření a byliny. Tyto přídavné suroviny dodávají pivu specifickou chuť a vůni.

20 položek celkem
Dextróza
99 Kč

Snadno rozpustný cukr, který rychle nasycuje pivo oxidem uhličitým během sekundárního kvašení v lahvi. Přidáním dextrózy do mladiny lze zvýšit obsah alkoholu v pivu a zachovat...

DE-1K
Draught
490 Kč

Výčepní koncentrát je produktem značky Coopers - dílem špičkových australských specialistů, kteří po generace vytvářejí celosvětově oceňované brewkity - chmelové sladové...

KO-DR-BI
Slad Plzeňský
Slad Plzeňský - 2kg
Od objednání skladem do 10 dnů (+420 739 606 600)
72 Kč

Plzeňský slad je vyráběn klasickou technologií na humnové sladovně v Záhlinicích. Je vhodný pro výrobu světlých piv plzeňského typu klasickým dvourmutovým postupem.

SLA-PLZ
Granulovaný chmel
172 Kč

Silné aroma citrusů s nádechem tropického ovoce. Použití pro první, druhé a studené chmelení.  

5626/100
Granulovaný chmel
od 59 Kč

Chmel ŽPČ/Žatecký poloraný červeňák (Česká republika) Králem mezi tuzemskými chmelovými odrůdami. Pravá, jemná chmelová vůně. Střední intenzita. Aroma chmelových hlávek je...

5647/100
Slad Mnichovský
90 Kč
SLA-MNI
Slad Vídeňský
80 Kč

Tvoří přechod mezi světlými a tmavými slady, je vhodný pro výrobu piv zlatavé barvy a plnosti chuti, pro sváteční piva.

SLA-VID
Granulovaný chmel
od 48 Kč

Hořká odrůda pro druhé chmelení. Příjemné chmelové aroma.  

5635/100
Granulovaný chmel
od 49 Kč

Aroma silně kořenité. Název této hořké odrůdy je dán barvou révy. Skladování: Skladujte v chladu a temnu v uzavřeném obalu bez přístupu vzduchu.

5656/100
Granulovaný chmel
od 45 Kč

Použití pro druhé chmelení a chmelení za studena.

5638/100
Koncentrát na vaření piva Lager
499 Kč

Uzavřenou plechovku s extraktem vložíme na 10 minut do nádoby s horkou vodou, jde o zkapalnění obsahu, které nám usnadní vyluhování.

KO-LA-BI
Slad Karamelový
94 Kč

Karamelový slad je speciální slad vyrobený ze zeleného sladu na pražiči. Používá se sypání takřka všech druhů piv a podle množství vnáší do chuti příjemnou karamelovou příchuť....

SLA-KAR
Granulovaný chmel
47 Kč

Agnus je hořká odrůda, pro první a druhé chmelení

5629/100
Granulovaný chmel
50 Kč

Jedná se o aromatickou odrůdu pro druhé chmelení, případně studené chmelení. Aroma je kořenité, převážně citronové.

5632/100
Granulovaný chmel
od 59 Kč

Využití pro druhé, třetí a studené chmelení. Citrusové aroma.  

5653/100
Granulovaný chmel
od 49 Kč

Vital je hořká odrůda pro první a druhé chmelení s kořenitým aroma. Skladování: Skladujte v chladu a temnu v uzavřeném obalu bez přístupu vzduchu.

5659/100
coopers real ale
499 Kč

Výčepní koncentrát je produktem značky Coopers - dílem špičkových australských specialistů, kteří po generace vytvářejí celosvětově oceňované brewkity - chmelové sladové...

KO-RA-BI
Stout
499 Kč

Stout koncentrát vám umožní připravit si vlastní skvělé, plné, suché, silné a tmavé pivo, s vysokým procentem praženého sladu oproti čistému sladu.

KO-STO-BI
Bewitched amber ale
418 Kč

Bewitched koncentrovaná směs je produktem značky Coopers - dílem špičkových australských specialistů, kteří již po generace vytvářejí světově uznávané brewkity - chmelové...

KO-BAA-BI
Northwest pale ale
418 Kč

Koncentrovaná směs na výrobu piva Northwest Pale Ale je produktem značky Coopers a dílem špičkových australských specialistů, kteří již po generace vytvářejí světově proslulé...

KO-NPA-BI

Co jsou koncentráty na vaření piva?

Koncentráty na vaření piva jsou předem připravené směsi surovin, které obsahují veškeré potřebné složky pro výrobu piva. Tyto koncentráty obsahují slad, chmel, kvasnice a další ingredience potřebné k fermentaci piva. Jsou k dispozici ve formě tekutých extraktů, suchých prášků nebo sáčků.

Snadnější proces vaření

Jednou z největších výhod koncentrátů na vaření piva je zjednodušení celého procesu. Namísto složitého měření a mixování jednotlivých surovin stačí koncentrát smíchat s vodou a postupovat podle přiložených instrukcí. Tímto způsobem se vyhnete potenciálním chybám a zajišťujete konzistentní kvalitu piva.

Konzistentní výsledky

Díky použití koncentrátů na vaření piva dosáhnete konzistentních výsledků při každém vaření. Koncentráty jsou vyvinuty tak, aby zaručily správné množství sladu, chmele a dalších ingrediencí, což eliminuje riziko chyb při měření. Budete mít jistotu, že každá dávka piva bude mít stejnou chuť a kvalitu.

Možnost experimentování

Koncentráty na vaření piva vám také umožňují experimentovat s různými druhy piva a přidávat do nich vlastní přísady. Můžete vylepšit základní recept, přidat další chmel, ovoce nebo koření a vytvořit tak unikátní pivo dle svých představ. Tímto způsobem můžete objevovat nové chutě a být kreativní při vaření piva.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.