S DPD expedujeme každý den přijaté objednávky do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Klenot - pivo v Pet

Na této stránce najdete piva v PET lahvích z milého Měšťanského pivovaru Hradecký Klenot. Tak na co ještě čekáte, jděte je omrknout. ;-)

#showmore#

Jejich pivovar se nachází v prostorech tří sousedních domů na Velkém náměstí v Hradci Králové, č. p. 25, 26 a 27. Hlavním je historický právovárečný dům číslo popisné 25, v jehož sklepení je varna pivovaru a výčep pivovarské pivnice. Již od roku 1714, možná i dříve, byl v tomto domě hostinec původně zvaný U Modré hvězdy a díky doloženému várečnému právu zde zajisté bylo vařeno pivo již tenkrát.

Historie Pivovaru Klenot

První pivo Hradecký Klenot uvařili na podzim roku 2017 a postupně se njejich nabídka rozšířila na více než 10 druhů piv. Hlavní kategorií pro ně jsou klasické české ležáky v podobě tradiční třírmutově vařené dvanáctky, nefiltrované jedenáctky za studena chmelené novým českým chmelem a polotmavé jedenáctky. Na jaře 2018 jsme přidali též svrchně kvašená piva různých stylů, která se podílejí na jejich výstavu zhruba z 10%.

Při rekonstrukci jsme dbali na citlivé umístění moderní technologie pivovaru do zachovalých historických prostor tak, aby část pivovaru byla přístupná přímo z prostor pivnice. Zároveň bylo našim cílem maximálně využít lokálních dodavatelů, například strojní část pivovaru tedy vyrobila firma ZVU Strojírny a v život jej uvedla svým pokročilým řídícím systémem další hradecká firma ProjectSoft.

Výbava pivovaru

Po technologické stránce pivovar tvoří třínádobová varna o objemu 20hl na várku s vysokou úrovní automatizace pro zajištění trvalé kvality našeho piva. Varnu doplňuje celkem dvacet cylindrokonických a ležáckých tanků od 20 do 80hl rozdělených do hlavního ležáckého sklepa a samostatné části pro svrchně kvašená piva. Počet tanků byl postupně rozšiřován, plné kapacity jsme dosáhli v březnu 2020. Každý tank má své vlastní chlazení, což umožní optimální kontrolu nad průběhem kvašení a ležení.

2 položek celkem
Klenot 11 pet
Klenot 11° - 1l Pet
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
90 Kč

Lehčí nefiltrovaný světlý ležák, za studena chmelený a příjemně hořký. Specifickou přísadou, která dává tomuto pivu charakteristickou svěží chuť a vůni, je nová česká odrůda...

KLE-11-PET
Klenot 12 pet
Klenot 12° - 1l Pet
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
91 Kč

Nefiltrovaný světlý ležák plzeňského typu vařený tradičním postupem na tři rmuty pouze z českého sladu a dvou druhů chmele. Vyznačuje se vyšší plností a jemnými chmelovými tóny,...

KLE-12-PET

Měšťanský Pivovar Klenot

Pivovar Hradecký Klenot je hrdý na svou řadu kvalitních piv, včetně světlého ležáku, polotmavého ležáku a speciálních sezónních piv. Piva jsou vařena podle tradičních receptur a s využitím vybraných surovin, což zaručuje jejich vynikající chuť a kvalitu. Pivovar se také snaží o udržitelnost a používá při výrobě obnovitelné zdroje energie. Měšťanský Pivovar Hradecký Klenot je jednou z nejvýznamnějších pivovarnických institucí v České republice. Tento tradiční pivovar se nachází v srdci Hradce Králové a nabízí svým návštěvníkům nejen lahodné pivo, ale i autentický zážitek spojený s bohatou historií českého pivovarnictví.

#showmore#

Vaření piva

Vaření piva v Měšťanském Pivovaru Hradeckém Klenotu je řemeslo, které se dodržuje s velkou pečlivostí a tradicí. Pivovar využívá kvalitní suroviny, jako je slad, chmel a voda z místních pramenů, které dávají pivu charakteristickou chuť a vůni. Pivovarníci pečlivě sledují každý krok vaření piva, od sladování až po fermentaci a ležení, aby zajistili jeho vynikající kvalitu.

Chuť

Co činí Měšťanský Pivovar Hradecký Klenot tak výjimečným, jsou unikátní chutě a ingredience, které se používají při vaření piva. Pivovar se snaží o inovaci a experimentování s novými příchutěmi, jako jsou ovoce, bylinky nebo koření, aby vytvořil nezapomenutelné pivo s výjimečnými kombinacemi chutí.

Záruka kvality

Měšťanský Pivovar Hradecký Klenot klade velký důraz na kvalitu svého piva. Pivovar pravidelně provádí kontrolu surovin, sleduje proces vaření a skladování piva a zaručuje tak jeho konzistentní kvalitu. Díky svému závazku kvalitě se Měšťanský Pivovar Hradecký Klenot těší vysokému uznání mezi pivními znalci.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX