Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Minipivovar Kosíř

Minipivovar Kosíř leží u nejvyššího hanáckého vrcholu Kosíř. Nabízí tradičně vařené české ležáky, které jsou nefiltrované a nepasterizované s  jemným zákalem vytvořeným pivovarskými kvasnicemi.

#showmore#


Jejich základní produkcí je světlý 12o ležák Gabriell a polotmavé 11o pivo Haltýř. V průběhu roku je na čepu možnost ochutnat vícestupňové speciály jako např. Vánoční speciál.

 

Jak vyrábí jejich piva?

Čtyřmi základními surovinami pro výrobu piva v Minipivovaru Kosíř jsou slady z hanáckého ječmene, kosířská voda, český granulovaný chmel a pivovarské kvasnice.

Pivo z minipivovaru Kosíř je nefiltrované, nepasterované vyráběné klasickou technologií. Kvašení probíhá na otevřených spilkách pomocí spodních kvasnic přibližně týden. Následné ležení piva probíhá v ležáckém sklepě při teplotě 2°C a to u 11o piva nejméně 27 dní, 12° minimálně 38 dní a u 13°piva 65 dní a více.

1 položek celkem
Haltýř 11° - PET 1L
Haltýř 11° - PET 1L
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
85 Kč

HALTÝŘ 11° světlý ležák pojmenovaný podle obecní studny Haltýř ve Lhotě pod Kosířem využívá sladu ze sladovny v Zábřehu a je  nachmelený českými odrůdami chmele, jenž zajišťují...

HA-11-PET

Minipivovar Kosíř

Umístění

Minipivovar Kosíř se nachází v malebné vesnici v českém kraji. Jeho poloha uprostřed přírody přispívá k jedinečné atmosféře a harmonii s okolím. Pro návštěvníky je to ideální místo k relaxaci a užívání si dobrého piva v krásném prostředí.

#showmore#

Původ a inspirace

Minipivovar Kosíř vznikl z lásky k tradici a vaření piva. Jeho zakladatelé, Jan a Kateřina, měli sen o vlastním pivovaru, kde by mohli tvořit unikátní a chutné pivo. Inspirací jim byla česká pivní kultura a dlouholetá tradice vaření piva v rodině.

Nabídka piv

V minipivovaru Kosíř najdete širokou nabídku piv různých stylů a chutí. Zdejší pivovarníci se zaměřují na tradiční české receptury, ale nebojí se experimentovat s novými ingrediencemi a technikami. Mezi oblíbené pivní styly patří světlé ležáky, IPA, stouty a další.

Proces vaření piva

Vaření piva v minipivovaru Kosíř je ruční proces, který vyžaduje pečlivost a zkušenosti pivovarníků. Využívají se tradiční metody vaření, ale kombinují se s moderními technologiemi pro dosažení optimálních výsledků. Přesný postup vaření piva je důkladně střeženým tajemstvím pivovarníků.

Kvalita a inovace

Minipivovar Kosíř klade důraz na vysokou kvalitu svého piva. Pivovarníci pečlivě vybírají suroviny od místních dodavatelů a dbají na jejich čerstvost a kvalitu. V rámci inovace se neustále snaží o zlepšování svých receptur a testování nových pivních stylů.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.