S DPD expedujeme každý den přijaté objednávky do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Pivovar Dudák Strakonice

Dne 8. prosince roku 1367 byla Bavorem IV. vydána oficiální listina, která měšťanům umožnila získat várečné právo. Z každé várky piva se pak následně odváděla „daň“ v podobě jedné tuny mláta a 3 (případně 4) denárů pasovských pro rychtáře.

#showmore#

Výroba piva v domech měšťanů však probíhala mnohem dříve, nikoliv však oficiálně. Panské hradní pivo konkurovalo pivu měšťanů, ti se tedy v roce 1649 rozhodli pro sjednocení a zřízení vlastního pivovaru v zakoupeném domě č. 47, součástí byla také sladovna. V té době vařilo pivo na 158 domů. Typickým rysem těchto časů byla také třicetiletá válka, která významně ovlivnila počet obyvatel v takto poškozených územích. Poptávka po kvalitním pivu neustále stoupala a tradiční metoda jeho vaření dávno přestávala stačit. Z pivovarského řemesla se tedy postupně stává průmyslová výroba, kterou charakterizovalo zejména zavádění spodního kvašení. V roce 1873 tak vzniká nový pivovar, pro jeho místo bylo vybráno Podskalí v blízkosti řeky Otavy.

1 položek celkem
Dudák 11° - 5L sud piva
Dudák 11° - 5L sud piva
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
439 Kč

Kdo jiný rozpozná kvalitu než pravidelný štamgast? Dudák 11 mezi našimi věrnými zákazníky dlouhodobě vede. Štamgastům chutná vybalancovaná střední hořkost, vychutnávají si vyšší...

DU-11-5L

Pivovar Dudák Strakonice

Pivovar Dudák Strakonice je významnou pivovarnickou institucí v České republice. Tato renomovaná pivovarnická firma se pyšní dlouhou tradicí a výjimečnou kvalitou svých výrobků.

#showmore#

Tradiční české pivovarnické techniky

Pivovar Dudák Strakonice pečlivě dodržuje tradiční české pivovarnické techniky, které zaručují vynikající chuť a kvalitu jejich piv. Pivovar využívá pouze nejlepších surovin, jako je kvalitní slad, chmel a čistá voda. Pivovar si zakládá na dodržování přesných postupů a důkladnému sledování každé fáze výroby.

Pivovar Dudák Strakonice - Přední piva

Mezi nejznámější piva od Pivovaru Dudák Strakonice patří jejich přední značky. Jedním z nich je tradiční český ležák s bohatou chutí a sladovým aroma. Dalším oblíbeným pivem je jejich světlý ležák s jemnou chmelovou hořkostí. Obě tato piva jsou vyrobená s láskou a péčí, a to je znát i ve výsledném výrobku.

Dudák

Pivovar Dudák je známý svým vynikajícím pivem, které je vařeno podle tradičních receptur a s použitím kvalitních surovin. Pivovar se specializuje především na ležáky a nabízí širokou škálu různých druhů. Od světlých ležáků až po tmavé speciály, zde si každý milovník piva najde to své. Jednou z výjimečností pivovaru Dudák je jeho restaurace a pivnice, kde můžete vychutnat jejich čerstvě uvařené pivo přímo z tanku. Kromě toho zde můžete ochutnat také tradiční českou kuchyni a poznat skvělé kombinace jídel s jejich pivy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX