Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Pivovar Dudák Strakonice

Dne 8. prosince roku 1367 byla Bavorem IV. vydána oficiální listina, která měšťanům umožnila získat várečné právo. Z každé várky piva se pak následně odváděla „daň“ v podobě jedné tuny mláta a 3 (případně 4) denárů pasovských pro rychtáře.

#showmore#

Výroba piva v domech měšťanů však probíhala mnohem dříve, nikoliv však oficiálně. Panské hradní pivo konkurovalo pivu měšťanů, ti se tedy v roce 1649 rozhodli pro sjednocení a zřízení vlastního pivovaru v zakoupeném domě č. 47, součástí byla také sladovna. V té době vařilo pivo na 158 domů. Typickým rysem těchto časů byla také třicetiletá válka, která významně ovlivnila počet obyvatel v takto poškozených územích. Poptávka po kvalitním pivu neustále stoupala a tradiční metoda jeho vaření dávno přestávala stačit. Z pivovarského řemesla se tedy postupně stává průmyslová výroba, kterou charakterizovalo zejména zavádění spodního kvašení. V roce 1873 tak vzniká nový pivovar, pro jeho místo bylo vybráno Podskalí v blízkosti řeky Otavy.

1 položek celkem
Dudák 11° - 5L sud piva
439 Kč

Kdo jiný rozpozná kvalitu než pravidelný štamgast? Dudák 11 mezi našimi věrnými zákazníky dlouhodobě vede. Štamgastům chutná vybalancovaná střední hořkost, vychutnávají si vyšší...

DU-11-5L

Pivovar Dudák Strakonice

Pivovar Dudák Strakonice je významnou pivovarnickou institucí v České republice. Tato renomovaná pivovarnická firma se pyšní dlouhou tradicí a výjimečnou kvalitou svých výrobků.

#showmore#

Tradiční české pivovarnické techniky

Pivovar Dudák Strakonice pečlivě dodržuje tradiční české pivovarnické techniky, které zaručují vynikající chuť a kvalitu jejich piv. Pivovar využívá pouze nejlepších surovin, jako je kvalitní slad, chmel a čistá voda. Pivovar si zakládá na dodržování přesných postupů a důkladnému sledování každé fáze výroby.

Pivovar Dudák Strakonice - Přední piva

Mezi nejznámější piva od Pivovaru Dudák Strakonice patří jejich přední značky. Jedním z nich je tradiční český ležák s bohatou chutí a sladovým aroma. Dalším oblíbeným pivem je jejich světlý ležák s jemnou chmelovou hořkostí. Obě tato piva jsou vyrobená s láskou a péčí, a to je znát i ve výsledném výrobku.

Dudák

Pivovar Dudák je známý svým vynikajícím pivem, které je vařeno podle tradičních receptur a s použitím kvalitních surovin. Pivovar se specializuje především na ležáky a nabízí širokou škálu různých druhů. Od světlých ležáků až po tmavé speciály, zde si každý milovník piva najde to své. Jednou z výjimečností pivovaru Dudák je jeho restaurace a pivnice, kde můžete vychutnat jejich čerstvě uvařené pivo přímo z tanku. Kromě toho zde můžete ochutnat také tradiční českou kuchyni a poznat skvělé kombinace jídel s jejich pivy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.