S DPD expedujeme každý den přijaté objednávky do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Tmavé výčepní

Tady najdete tmavá výčepní piva, která vám jistě přijdou vhod. Tak neváhejte a vrhněte se do vybírání. +( ??? )+

2 položek celkem
Bakalář Desítka tmavá
Bakalář Desítka tmavá
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
21 Kč

Plné pivo temné barvy s výraznou chmelovou hořkostí.

BAK-2220511/002
Rohozec X
Rohozec X
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
17 Kč

Tmavé pivo vařené z několika druhů světlých a pražených ječných sladů, temně karamelové barvy, oceněné na mnoha prestižních degustačních soutěžích.

ROH-X-05

Úvod

Tmavé výčepní pivo, známé také jako "černé pivo", je nezbytnou součástí bohaté české pivní tradice. Toto pivo, které svou barvou připomíná hluboký jantar, nabízí široké spektrum chutí a vůní. V tomto článku se podíváme na historii, výrobu, různé druhy a charakteristické rysy tmavého výčepního piva. Také se dozvíme o zdravotních přínosech tohoto piva a jak ho správně ochutnat.

#showmore#

Historie tmavého výčepního piva

Historie tmavého výčepního piva sahá až do středověku, kdy bylo mezi pivovary běžné vaření tmavých piv. V průběhu času se rozšířilo po celém světě, a dnes se těší značné popularitě v mnoha zemích.

Rozdíl mezi světlým a tmavým pivem

Nejvýraznějším rozdílem mezi světlým a tmavým pivem je obsah pražených sladů. Zatímco světlé pivo obsahuje pouze mírně pražené slady, tmavé pivo má intenzivnější praženou chuť a tmavou barvu.

Výroba tmavého výčepního piva

Složení

Základem každého pivního receptu je slad, voda, chmel a kvasnice. U tmavého výčepního piva se používají tmavé slady, které mu dodávají charakteristickou barvu a chuť.

Proces vaření

Vaření piva začíná smícháním sladu s vroucí vodou, čímž vzniká sladový nálev. Po vaření se nálev odstaví a propasíruje, odstraní se tak zbytky sladu a získá se sladový extrakt.

Kvašení a zrání

Následuje kvašení, kdy se přidá kvasnice do sladového extraktu, což zahájí proces kvašení. Po ukončení kvašení pivo zraje, aby se zdokonalily jeho chuťové vlastnosti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX