Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Velický Bombarďák - pivo v Pet

Na této stránce najdete piva v PET lahvích od Velického Bombarďáka s bohatou historií. Tak na co ještě čekáte, jděte je omrknout. ;-)

#showmore#

Něco o Velickém Bombarďákovi

Pivovar ve Velké nad Veličkou není až tak novým nápadem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Již počátkem 20. století fungovaly ve Velké malé domácí pivovary. Jejich suroviny a technologické postupy byly založeny v převážné většině na lokálních zdrojích, z čehož vyplývá, že i kvalita piva byla velmi proměnlivá. Z tohoto důvodu i náš pivovar navázal na tuto tradici malého domácího vaření piva.

První pokusy proběhly již v roce 2011 a postupně jsme naše procesy zdokonalovali, až jsme začali vařit větší várky piva v profesionálním pivovaru, který už technologicky dokázal splnit naše očekávání. Proto jsme také „navštívili“ naše přátele ve slavičínském pivovaru či brněnském Pegasu. 

Právě jim vděčíme za naše první větší krůčky po nejisté dráze pivovarnictví.

Oficiálně existuje Velický Bombarďák od roku 2014. Tento rok je tedy pro nás všechny plný dobrodružství a nekonečného úsilí i práce. Začali jsme konečně budovat vlastní pivovar a v tuto chvíli byste nás zřejmě našli na stavbě.

Proč vlastně Velický Bombarďák? Když jsme začínali, byla to spíše taková recese a nadšení z rostoucí vnitřní potřeby po kvalitě piva. Byla to doba, kdy české pivovary šly s kvalitou strmě dolů a sázelo se pouze na kvantitu. Vysedáváním v hospodě jsme začali být znechucení, obzvláště když se pivo nedalo pít. Řekli jsme si tedy, že si raději uvaříme vlastní.

Tím začaly naše první pokusy v garáži, kdy nám naše drahé manželky a milenky spílaly, proč jim zabíráme na celé týdny místa v lednicích a cože to v těch hrncích vlastně je.

Název vznikl u prvního vaření, kdy celá pivní várka byla určená k doplnění pitného režimu během velického Kupacupu, který je každoroční výzvou horňáckého mužského pokolení.

Tehdy vznikl tým Velický Bombarďák a s ním i spojený název našeho piva. I když jsme vyrostli z této vtipné rebelské velikosti, Velický Bombarďák už nám zůstal vlastní stejně jako lebka křížená s kopačákem v našem logu. Cesta je však dlouhá, pomalu se neustále zdokonalujeme a rosteme. Našim cílem a přáním je, abychom se stali stabilním malým lokálním pivovarem, zaručující kvalitu dobré chuti s příjemným ocasem na jazyku.

2 položek celkem
velicky ancias
Velický Anciáš 12% - 1l Pet
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
100 Kč

Anciáš je pivo pro chlapy, jeho vyšší hořkost doplňuje plné tělo, vyšší říz a zlatá barva. Nepije se na žízeň, ale pro požitek z piva, které má výraznou a silnou chuť. Protože...

VB-VA-1L
velicky smukac
Velický Šmukáč 11% - 1l Pet
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
98 Kč

Jedenáctka, která se osvědčila na jejich Svatojanských posezeních u kytary i na narozeninových oslavách. Je osvěžující a zároveň silná, má plnou chuť a zlatou barvu, plnost...

VB-VS-1L

Velický Bombarďák

Pivovar Velický Bombarďák je známý pivovar v České republice. Nachází se ve městě Velice a je jedním z nejoblíbenějších pivovarů v této oblasti. Pivovar byl založen v roce 1995 a od té doby si získal velkou popularitu mezi milovníky piva.

Jeho Kouzlo

#showmore#

Pivovar Velický Bombarďák je známý především svými tradičními českými pivy, která jsou vařena podle starých receptur a s použitím kvalitních surovin. Mezi nejoblíbenějšími druhy piva z tohoto pivovaru patří světlý ležák, polotmavý speciál a pšeničné pivo. Každý druh piva má svou vlastní charakteristiku a jedinečnou chuť, která si získává srdce mnoha nadšenců.

Aktivity Pivovaru

Pivovar Velický Bombarďák je také aktivním účastníkem pivních festivalů a akcí po celém regionu. Jejich pivo je ceněno pro svou kvalitu a chuť, a tak si získalo si širokou základnu příznivců.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.