Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Svijany - lahvové pivo

Na této stránce najdete piva v lahvích ze známého Pivovaru Svijany. Tak na co ještě čekáte, jděte je omrknout. ;-)

#showmore#

Nabízíme vám pivo pivovaru Svijany. Ochutnejte z široké nabídky piv. Svijanské pivo má svoji dlouholetou historii.

Pivovar Svijany v roce 2013

Pivovar Svijany se stává novým majitelem nedalekého zámku. Ten zakoupil v dezolátním stavu a za přispění EHP fondů jej zrekonstruoval. Obnovený zámek můžete navštívit od června 2016. Ve stejném roce překročil výstav pivovaru poprvé hranici 600 000 hektolitrů piva.

Pivovar Svijany v roce 2010

Pivovar pokořuje 400 000 hektolitrů prodaného piva a Svijany se stávají nejsilnější regionální značkou na Liberecku a Jablonecku. Obliba pivovaru stoupá i v dalších regionech v Čechách i na Moravě.

Pivovar Svijany v roce 2006

Pivovar Svijany kupuje podíl ve chmelařském družstvu v Polepských blatech a zajišťuje si tak tuto klíčovou surovinu z vlastních zdrojů.

Pivovar Svijany v roce 2001

Výstav poprvé překračuje magickou hranici 100 000 hektolitrů.

Pivovar Svijany v roce 1998

V roce 1998 vzniká společnost Pivovar Svijany s.r.o., která se stává novým vlastníkem svijanského pivovaru. Díky mravenčí práci týmu schopných lidí vedených ředitelem Františkem Horákem, je odbytová krize z předchozích let překonána. Pivovaru se začíná blýskat na lepší časy. Výstav pivovaru je 43 000 hektolitrů.

Pivovar Svijany v roce 1990

V roce 1990 vzniká státní podnik Pivovary Vratislavice nad Nisou, jehož součástí je i Pivovar Svijany. V roce 1992 se státní podnik mění na akciovou společnost a v roce 1997 se stává součástí a.s. Pražské pivovary, jejímž majoritním vlastníkem je anglická pivovarská společnost Baas. Pivovar Svijany je nejstarším a nejmenším pivovarem této skupiny. Díky obchodní politice Pivovarů Vratislavice a.s. a později Pražských pivovarů a.s. se svijanský pivovar dostává do odbytové krize a hrozí jeho uzavření.

Pivovar Svijany v roce 1945

Po roce 1945 je pivovar zkonfiskován a posléze znárodněn, stal se provozem Severočeských pivovarů n. p. Se změnami v politické i hospodářské oblasti však společnost končí.

Pivovar Svijany v roce 1912

Počátkem dvacátého století kupuje pivovar jeho dosavadní nájemce a sládek Antonín Kratochvíle. Rodinná dynastie Kratochvílů působila ve svijanském pivovaru až do roku 1939. Vnuk původního majitele, rovněž Antonín, byl nucen pivovar prodat a vrátil jej opět Rohanům, kteří jej značně zvelebili a zmodernizovali.

Pivovar Svijany v roce 1820

Roku 1820 přicházejí Rohanové, Svijany jsou připojeny k Sychrovu a jsou i nadále hospodářským dvorem, jehož součástí je i pivovar. Ten Rohanům patří do roku 1912.

Pivovar Svijany v roce 1602

Po smrti Jaroslava roku 1602 získal Svijany s tvrzí a pivovarem Jáchym Ondřej Šlik, známá osoba českých dějin, protihabsburský odbojník. Svůj život skončil na staroměstském popravišti v červnu roku 1621. Svijany poté připadly Valdštejnům, kteří zde hospodařili až do roku 1814. Za nich byla stará tvrz přestavěna na zámek, stavebně upraven a rozšířen byl i sousední pivovar.

Pivovar Svijany v roce 1564

Od roku 1564 počítáme historii našeho pivovaru. Byl součástí hospodářského zázemí a důvodem vaření piva a zakládání hospod bylo zvýšení finančního výnosu panství. O rok později získal ves i s pivovarem Jaroslav z Vartenberka, který zde vystavěl renesanční tvrz.

1 položek celkem
Svijany NRW 450 01
Svijany Prémiový ležák 450
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
22 Kč

Prémiový ležák 450 byl uvařen jako speciální pivo pro oslavy 450let od založení pivovaru ve Svijanech. Nakonec ale všem chutnal tak, že v sortimentu našich piv zůstal natrvalo....

SV-450-05

Pivovar Svijany

Pivovar Svijany je jednou z nejznámějších pivovarských značek v České republice. S dlouhou historií a tradicí se řadí mezi špičku českého pivovarnictví. Tento článek se zaměřuje na historii pivovaru, sortiment nabízených piv, možnosti prohlídek a návštěvy pivovarské restaurace, společenskou odpovědnost pivovaru a způsoby, jak si toto lahodné pivo zakoupit.

#showmore#

Pivovar Svijany - Historie a tradice

Původ a založení pivovaru

Pivovar Svijany byl založen v roce 1564, a to na základech staršího pivovaru, který existoval již ve 14. století. Od svého založení pivovar prošel několika majiteli a rozšířeními, ale tradiční způsob výroby piva zůstal stále zachován.

Tradiční výroba piva

Pivovar Svijany se pyšní svou tradiční výrobou piva, která probíhá s pečlivostí a zkušeností předávanou z generace na generaci. Výrobní postupy se přísně dodržují a vybrané suroviny, jako je kvalitní slad a chmel, jsou pečlivě vybírány. Díky tomu se piva Svijany vyznačují svou kvalitou a výjimečným chutím.

Kvalita a ocenění

Piva z pivovaru Svijany si získala uznání jak u domácích, tak i zahraničních pivních kritiků a znalců. Díky své vynikající kvalitě a jedinečnému charakteru získala řada pivovaru ocenění na prestižních pivních soutěžích. Pivovar Svijany se může pyšnit mnoha medailemi a titulem jednoho z nejlepších pivovarů v České republice.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.