Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma. Doprava zdarma od 2000 Kč.

Měšťanský pivovar Klenot

Jejich pivovar se nachází v prostorech tří sousedních domů na Velkém náměstí v Hradci Králové, č. p. 25, 26 a 27. Hlavním je historický právovárečný dům číslo popisné 25, v jehož sklepení je varna pivovaru a výčep pivovarské pivnice. Již od roku 1714, možná i dříve, byl v tomto domě hostinec původně zvaný U Modré hvězdy a díky doloženému várečnému právu zde zajisté bylo vařeno pivo již tenkrát.

První pivo Hradecký Klenot uvařili na podzim roku 2017 a postupně se njejich nabídka rozšířila na více než 10 druhů piv. Hlavní kategorií pro ně jsou klasické české ležáky v podobě tradiční třírmutově vařené dvanáctky, nefiltrované jedenáctky za studena chmelené novým českým chmelem a polotmavé jedenáctky. Na jaře 2018 jsme přidali též svrchně kvašená piva různých stylů, která se podílejí na jejich výstavu zhruba z 10%.

Při rekonstrukci jsme dbali na citlivé umístění moderní technologie pivovaru do zachovalých historických prostor tak, aby část pivovaru byla přístupná přímo z prostor pivnice. Zároveň bylo našim cílem maximálně využít lokálních dodavatelů, například strojní část pivovaru tedy vyrobila firma ZVU Strojírny a v život jej uvedla svým pokročilým řídícím systémem další hradecká firma ProjectSoft.

Po technologické stránce pivovar tvoří třínádobová varna o objemu 20hl na várku s vysokou úrovní automatizace pro zajištění trvalé kvality našeho piva. Varnu doplňuje celkem dvacet cylindrokonických a ležáckých tanků od 20 do 80hl rozdělených do hlavního ležáckého sklepa a samostatné části pro svrchně kvašená piva. Počet tanků byl postupně rozšiřován, plné kapacity jsme dosáhli v březnu 2020. Každý tank má své vlastní chlazení, což umožní optimální kontrolu nad průběhem kvašení a ležení.

Nejprodávanější

Klenot 12 pet
Klenot 12° - 1l Pet
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
KLE-12-PET
 
81 Kč
Klenot 11 pet
Klenot 11° - 1l Pet
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
KLE-11-PET
 
80 Kč
2 položek celkem
Klenot 12 pet
Klenot 12° - 1l Pet
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
81 Kč

Nefiltrovaný světlý ležák plzeňského typu vařený tradičním postupem na tři rmuty pouze z českého sladu a dvou druhů chmele. Vyznačuje se vyšší plností a jemnými chmelovými tóny,...

KLE-12-PET
Klenot 11 pet
Klenot 11° - 1l Pet
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
80 Kč

Lehčí nefiltrovaný světlý ležák, za studena chmelený a příjemně hořký. Specifickou přísadou, která dává tomuto pivu charakteristickou svěží chuť a vůni, je nová česká odrůda...

KLE-11-PET
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.