Pivovar Louka

 

Jejich pivo vyrábí prostřednictvím moderní nerezové technologie za použití klasických výrobních postupů českého piva, které má doma i ve světě velkou oblibu.

K výrobě piva používají slad z regionálních sladoven, a to z Kroměříže a Záhlinic. Voda je místní, chmel žatecký. Varna pivovaru je dvounádobová, vyrážená mladina 20 hl. Vaří dekokčním způsobem na dva rmuty. Várka trvá 9 hodin, následuje spílání, tj. chlazení mladiny na zákvasnou teplotu 8 °C. Používají kvasinky spodního kvašení. V kvasných tancích probíhá hlavní kvašení při teplotách cca 10,5 °C, které trvá dle stupňovitosti piva 7–10 dnů. Ke konci chladí razantněji tak, aby kvasinky sedimentovaly ke dnu.
 

Poté se mladé pivo suduje do ležáckých tanků o objemu 40 hl, kde dozrává po dobu 30 až 60 dnů. Zde pivo získává konečný buket neboli charakter, dobou ležení dochází ke zjemňování chuti a v neposlední řadě se pivo přírodní cestou sytí vznikajícím CO2, který pivu dodává říz a pěnivost. Tanky jsou opatřeny duplikátorem, za pomocí kterého udržují v tancích optimální teplotu. Jako chladicí medium slouží glykol. Systém je řízen počítačem.
Následuje stáčení piva do vysanitovaných kegů v nefiltrované podobě s obsahem kvasinek (obsahují zdraví prospěšné vitamíny řady B) nebo se před stáčením zfiltruje na křemelinovém filtru.

Nejprodávanější

PRIMAS
 
88 Kč
kral miroslav
 
99 Kč
kontras
 
90 Kč
tercas
 
99 Kč
cisarpan
 
91 Kč
5 položek celkem
PRIMAS
88 Kč

Světlá jedenáctka s výraznou chuťovou stopou po chmelu Kazbek.

LO-PR-1L
kral miroslav
99 Kč

Světlý ležák – Rok se s rokem sešel a opět sem blíží svátek a narozeniny našeho dvorního zahradníka Mirosalva. Proto opět pro tuto příležitost uvařili toto pivko.  Ležák...

LO-KM-075
kontras
90 Kč

Světlý ležák – Ležák prémiový vařený na dva rmuty z tradičních českých chmelů.

LO-KO-1L
tercas
99 Kč

Novozélandský ležák – Světlé spodně kvašené speciální pivo chmelené novozélandskými aromatickými chmely.  

LO-TE-1L
cisarpan
91 Kč

Polotmavé spodně kvašené speciální pivo vařené z  80% vídeňského sladu.

LO-CP-1L
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.