S DPD expedujeme každý den přijaté objednávky do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Záhlinice - minisoudek 5l

Na této stránce najdete soudek 5l ze Záhlinického Pivovaru s bohatou historií. Tak na co ještě čekáte, jděte je omrknout. ;-)

#showmore#

Záhlinický pivovar


Byl založen v roce 1895 a první výstav piva byl v roce 1896. Hned od svého vzniku proslul nejen výrobou zajímavého pivního moku, ale stal se i vyhledávaným centrem společenského dění městečka Záhlinic.

Protože se pivovar nacházel v úrodném „kraji bez stínu“ – v oblasti Hané, známé pěstováním nejkvalitnějších sladovnických ječmenů, byla zásluhou pokrokového rolníka a dlouholetého starosty obce Františka Skopalíka (1822 – 1891) součástí pivovaru – na tehdejší dobu – velká a moderní sladovna (1899), která vyrábí slad klasickou humnovou technologií dodnes. Sladovna zpracovává sladovnické odrůdy jarního ječmene doporučené pro výrobu českého piva a navazuje tak na tradici zde vyráběných sladů.

Dnešní znovu obnovený provoz pivovaru byl zahájen 26. 06. 2016, tedy přesně po 120 letech, a tedy opět navazuje na tradici vaření piva na Jižní Hané v Záhlinicích. Původní pivovar byl postaven jako jeden z nejmodernějších parních pivovarů ve své době. O jeho vznik se také zasloužil místní rodák František Skopalík, který stál u zrodu Jednoty Záhlinicko Kvasnické (1861 – 1912) a svými myšlenkami přispěl k rozkvětu stavu rolnického. Na jeho počest je tedy  ležák  uvařený v Záhlinicích  nazván Hospodář, jak byl po právu František Skopalík přezdíván.

Budiž tedy zachována památka tohoto rodáka, který měl nadevše hodnoty národní cti, veřejného blaha a konal vše ve  prospěch Vlasti a jeho národa.

Kvalita a druhy piva

Jednou z hlavních priorit Záhlinického Pivovaru je vysoká kvalita piva. Pivovar se zaměřuje na používání vybraných surovin, péči o detaily a precizní procesy, které zajistí vynikající chuťové vlastnosti piva. V nabídce pivovaru najdete různé druhy piva, včetně světlého, tmavého, ale i speciálních sezónních piv.

1 položek celkem
Záhlinický pivovar minisoudek 5l
Záhlinice Hospodář - 5l pivní sud
Momentálně nedostupné (nastavte si hlídání dostupnosti)
500 Kč

Sladovna zpracovává sladovnické odrůdy jarního ječmene doporučené pro výrobu českého piva a navazuje tak na tradici vyráběných sladů. Dnešní znovu obnovený provoz pivovaru byl...

ZA-HO-5L

Záhlinický Pivovar

Záhlinický Pivovar je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších pivovarnických tradic v České republice. Tento historický pivovar se nachází v malebné obci Záhlinice a nabízí nejen lahodné pivo, ale i fascinující zážitek z návštěvy a poznání starodávného umění vaření piva.

Výroba piva

#showmore#

Výroba piva v Záhlinickém Pivovaru je procesem, který vyžaduje preciznost, znalosti a vášeň. Od mletí obilí až po fermentaci a zrání piva, každý krok je pečlivě sledován a prováděn odborníky s dlouholetou zkušeností. Pivovar se pyšní moderními technologiemi, které umožňují dosáhnout nejlepších výsledků při zachování tradičního pivovarského řemesla.

Historie pivovaru

Záhlinický Pivovar má bohatou historii sahající až do 16. století. První zmínky o pivovaru pochází z roku 1558, což svědčí o jeho trvalé existenci a důležitosti v regionu. Pivovar se stal nedílnou součástí života obce Záhlinice a až do dnešních dnů se zde uchovávají tradiční postupy vaření piva, které se předávají z generace na generaci.

Lokalita a zařízení

Záhlinický Pivovar je situován v malebném prostředí obce Záhlinice, v blízkosti malebného potoka a okouzlující přírody. Samotné zařízení pivovaru je kombinací historických budov a moderních technologií, které zajišťují nejvyšší kvalitu výroby piva.

Pivovarské vyhlášky

Pro udržení kvality piva a dodržování tradic v pivovaru byly vyhlášeny určité pivovarské vyhlášky. Tyto vyhlášky stanovují přesná pravidla a postupy, které musí být dodržovány při výrobě piva. Díky nim je zaručena konzistence a autentičnost piva, které se vaří v Záhlinickém Pivovaru.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX