S DPD expedujeme každý den přijaté objednávky do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Moravská červená vína

Moravská červená vína jsou známá svou bohatostí, kvalitou a rozmanitostí chutí. Vyráběná z hroznů pěstovaných na slunných svazích jižní Moravy, tato vína nabízejí jedinečný zážitek pro každého milovníka vína. Zde je několik klíčových odrůd a jejich charakteristik:

  1. Frankovka (Blaufränkisch): Toto víno se vyznačuje intenzivní rubínovou barvou a chutí plnou tmavého ovoce, jako jsou třešně a švestky. Často má kořenité a jemně trpké tóny, které dodávají vínu hloubku a komplexnost.

  2. Svatovavřinecké (St. Laurent): Odrůda, která nabízí vína s hlubokou barvou a bohatými ovocnými chutěmi, často připomínajícími černé třešně, maliny a koření. Vína ze Svatovavřineckého jsou často plná a sametová s příjemně dlouhým závěrem.

  3. Zweigeltrebe: Toto víno je známé svou jemností a příjemnými tříslovinami. Má výraznou ovocnou chuť s tóny višní, červených bobulí a někdy i čokolády. Je to skvělé víno pro každodenní pití i speciální příležitosti.

  4. Modrý Portugal: Lehčí červené víno, které se vyznačuje jemnými ovocnými chutěmi, jako jsou jahody a maliny. Má jemné třísloviny a je skvělé pro letní pití nebo jako doprovod lehčích pokrmů.

Moravská červená vína jsou ideální volbou pro milovníky vína hledající autentický zážitek s nádechem místního terroiru. Ať už dáváte přednost výraznějším a kořenitým vínům, nebo jemnějším a ovocným variantám, na jižní Moravě určitě najdete to pravé víno pro vás. Navštivte místní vinařství, ochutnejte jejich nabídku a objevte krásu a rozmanitost moravských červených vín.

 

Moravská červená vína- klenoty jižní Moravy

Moravská vína, a zejména ta červená, si získávají čím dál tím větší uznání nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí. Jižní Morava je krajem, který se pyšní ideálními podmínkami pro pěstování vinné révy. Slunné svahy, bohatá půda a pečlivá práce vinařů vytvářejí dokonalou symbiózu, která dává vzniknout jedinečným vínům plným charakteru a chuti.

Odrůdy a jejich charakteristiky

Moravská červená vína vynikají svou rozmanitostí. Zde jsou některé z nejznámějších odrůd, které stojí za to ochutnat:

Frankovka (Blaufränkisch)

Frankovka je jednou z nejrozšířenějších odrůd červeného vína na Moravě. Vyznačuje se intenzivní rubínovou barvou a plnou chutí tmavého ovoce, jako jsou třešně a švestky. Charakteristické jsou i její kořenité a jemně trpké tóny, které dodávají vínu hloubku a komplexnost. Frankovka je ideální volbou k masitým pokrmům, zejména k hovězímu či zvěřině.

Svatovavřinecké (St. Laurent)

Tato odrůda nabízí vína s hlubokou barvou a bohatými ovocnými chutěmi. Typické jsou černé třešně, maliny a koření. Svatovavřinecké je často plné a sametové, s příjemně dlouhým závěrem, což ho činí skvělým partnerem k těžším jídlům, jako jsou jehněčí či pečeně.

Zweigeltrebe

Zweigeltrebe je víno známé svou jemností a příjemnými tříslovinami. Vyznačuje se výraznou ovocnou chutí s tóny višní, červených bobulí a někdy i čokolády. Toto víno je velmi univerzální a hodí se jak k lehčím pokrmům, tak i k výraznějším sýrům.

Modrý Portugal

Modrý Portugal je lehčí červené víno, které se vyznačuje jemnými ovocnými chutěmi, jako jsou jahody a maliny. Má jemné třísloviny a je skvělé pro letní pití nebo jako doprovod lehčích pokrmů, například salátů či drůbeže. Díky své lehkosti a svěžesti je oblíbené pro každodenní pití.

Moravská červená vína

Terroir a tradice

Jižní Morava je oblastí s bohatou vinařskou tradicí, která sahá až do dob římské říše. Díky kombinaci vhodného klimatu, specifické geologie a pečlivého pěstování vznikají vína, která dokonale odrážejí charakter místního terroiru. Vinaři na Moravě kladou velký důraz na ekologické a šetrné způsoby pěstování révy, což se pozitivně odráží na kvalitě a autenticitě vín.

Vinařské oblasti a turistika

Navštívit jižní Moravu znamená objevit malebné vesničky, rozsáhlé vinice a přátelské vinaře, kteří rádi přivítají návštěvníky na svých statcích a ve sklepích. Vinařské oblasti jako Mikulov, Znojmo nebo Velké Pavlovice nabízejí množství vinařských stezek, kde můžete ochutnat místní produkci přímo od vinařů. Vinařská turistika se zde stává čím dál tím populárnější, což potvrzuje i rostoucí počet návštěvníků, kteří sem přijíždějí nejen za vínem, ale i za krásnou přírodou a bohatou historií.

Autentický zážitek

Moravská červená vína jsou skvělou volbou pro všechny, kdo hledají kvalitní a autentický zážitek. Ať už dáváte přednost výraznějším a kořenitým vínům, nebo jemnějším a ovocným variantám, na jižní Moravě určitě najdete to pravé víno pro vás. Navštivte místní vinařství, ochutnejte jejich nabídku a objevte krásu a rozmanitost moravských červených vín.

Odkazy:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX