Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Jak jsem kupoval pivní speciály

Jednou jsem potřeboval koupit dárek pro dva muže, můj otec i můj děda měli narozeniny v rozmezí několika dnů, a tak jsem si řekl, že bych mohl vybrat dárek stejný nebo podobný, ušetřím tím čas. Nebylo to ode mě příliš hezké, ale když se naskytne taková šance, že oba mí předci jsou velcí pivaři, měl jsem ušetřen čas i díky rychlému výběru. Pivní speciály jsou pro muže vždy originálním dárkem.

Věděl jsem jen, že při předání pivního dárku budu muset svůj konkrétní úmysl trochu vysvětlovat. Oba zralí chlapíci byli jako velcí konzervativci příznivci pouze velkých, známých pivovarů, zatímco v mém záměru bylo představit jim výrobky malých pivovarů, prodávaných především v pivotékách a nikoliv ve velkých obchodních řetězcích.

speciální piva

Pivní speciály

Svůj vpravdě revoluční krok jsem se rozhodl podpořit tím, že zakoupím v pivním e-shopu piva nejen v láhvi, ale i piva v pet láhvi. V e-shopu mi vyšli vstříc a vyrobili mi luxusní dárkové balení piva, které obsahovalo především pivní speciály, a to jsem už považoval za opravdu skvělý dárek pro muže, jakými jsou můj skvělý otec a můj skvělý děda. Sám sebe jsem tak nadchl, že jsem se rozhodl pro další opravdu originální dárek.

Dokoupil jsem ještě patnáctilitrovou bečku s pivem Rebel a zapůjčil k tomu i skvěle fungující domácí výčepní zařízení. Věděl jsem, že na oslavu narozenin přijedou s mými sestrami i oba mí švagři, kteří jsou také správní chlapi a pivo je jim stejně jako nám třem opravdu blízké. Říkal jsem si, jestli toho nekupuji příliš, ale oslava samotná mě přesvědčila, že vůbec ne. Oba senioři napřed na dárky nahlíželi překvapeně, ale když uslyšeli hudrování mé ženy i obou mých sester, okamžitě situaci pochopili a alespoň začali z počátku předstírat nadšení a mluvit o tom, že takový dárek si vždy přáli. Ženy to uklidnilo a dokonce se přesunuly do jiné části zahrady za mou matkou a nám tak zbyla ta správná chlapská společnost.

No, co mám říct dál, otec se brzy rozpomněl, že v Havlíčkově Brodě byl na vojně a měli tam výborné pivo a najednou už mu nevadilo, že nepije pivo z bombastické televizní reklamy, a tak dárek pro tátu se opravdu vydařil. Děda byl především rád, že máme takovou separé chlapskou společnost, ale na pivu si pochutnával také, i když v jeho věku už samozřejmě neměl takovou spotřebu jako třeba otec či já nebo oba švagři, kteří to pochopili tak, že je to dárek pro muže a pili tak, jako by byli oslavenci oni.

A to jsem byl rád. Idylka skončila ve chvíli, kdy nám nadšený otec ohlásil, že příští rok má narozeniny kulaté, a přál by si dostat vlastní domácí výčepní zařízení. Na chvíli nám se švagry pivo v ústech zhořklo víc než by bylo žádoucí, ale pak jsme si uvědomili, že to má pro nás i velké výhody, všichni bydlíme poměrně blízko, otec rozhodně není lakomec, a tak si budeme moct nejen chlaďák navzájem půjčovat, ale už budeme mít navždy jasno, co komu kupovat k narozeninám.

Dárky pro muže bude pro nás prostě odteď kupovat jednoduché. Pivo spojuje národy i generace. Pivo je stejně krásné jako velká rodina, synovi je 7 let a já věřím, že ještě jednou bude kupovat pivní dárky pro mého dědu on a sám si pak už bude moct tuto lahodnou pěnivou tekutinu s námi všemi dát.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.