Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Červená vína

Ponořte se do světa, kde každý doušek červeného vína je cestou plnou vášně, hloubky a elegance. Představujeme vám kolekci červených vín, která je oslavou umění vinařství, lásky k zemi a dědictví, které překračuje generace. Od rubínově červených, přes temně fialové, až po sytě červené, naše vybraná červená vína jsou dokonalým svědkem skvělosti a rozmanitosti vinařského světa.

#ShowMore#

Každá láhev v naší kolekci je pečlivě vybrána, aby odhalila komplexní vrstvy chutí a arom, které červená vína mohou nabídnout. Vychutnejte si bohaté tóny zralého ovoce, jemné nuance koření a okouzlující dotek dubu, které společně tvoří dokonalý harmonický zážitek.

Naše červená vína jsou nejen o chuti, ale i o příběhu - příběhu půdy, na které hrozny rostly, příběhu pečlivé péče a oddanosti, kterou vinaři vkládají do každé láhve. S každým douškem se stanete součástí tohoto příběhu, součástí tradice, která je pečlivě uchovávána a předávána z pokolení na pokolení.

Ať už hledáte ideální doplněk k večeři, dokonalý dar pro milovníka vína, nebo si jen chcete užít okamžiky klidu a pohody, naše kolekce červených vín je připravena splnit vaše přání. Objevte s námi červená vína, která nejen potěší vaše smysly, ale také obohatí každý zvláštní moment.

8 položek celkem
Cabernnet Moravia 2018 polosuché
180 Kč

Vyzkoušejte Cabernet Moravia 2018, špičkové polosuché červené víno, které v sobě nese bohatství moravských vinic a mistryně zrání. Toto víno se pyšní intenzivní rubínovou barvou...

6490
vino
150 Kč

Vyzkoušejte suché víno Cabernet Moravia 2021, jakostní, z vinařství Vaďura. Toto výrazné červené víno nabízí plné tělo s vyváženou chutí černého rybízu, lesních plodů a jemných...

JVO/CM 52142
vino
195 Kč

Objevte sofistikovanou chuť suchého červeného vína Frankovka 2022, jakostní, z vinařství Vaďura. Toto pečlivě vytvořené víno se vyznačuje plnou chutí zralých třešní a švestek,...

JVO/FR 52238
vino
110 Kč

Objevte kouzlo Moravského zemského vína Modrý Portugal 2023 od vinařství Vaďura. Toto mladé červené víno v sobě ukrývá jemné tóny zralého ovoce a koření, které potěší vaše...

MZV/MP 52305
Zweigeltrebe 2023, pozdní sběr, Stojanov
200 Kč

Vyzkoušejte červené suché víno Zweigeltrebe 2023, pozdní sběr, od značky Stojanov, které vás zaujme svou bohatou chutí peckového ovoce a jemnou tříslovinkou. Toto víno nabízí...

6430
Modrý Portugal 2023, pozdní sběr, Stojanov
220 Kč

Objevte půvab moravských vinic se suchým vínem Modrý Portugal 2023, pozdní sběr, od značky Stojanov. Toto červené víno vás zaujme vůní švestek a ostružin, které se prolínají do...

6427
Cabernet Moravia 2023, pozdní sběr, Stojanov
220 Kč

Vydejte se na cestu plnou chutí se suchým vínem Cabernet Moravia 2023, pozdní sběr, od značky Stojanov. Toto červené víno vás okouzlí svou dlouhou chutí a vůní letního ovoce a...

6424
Modrý Portugal dub. sud 2021, výběr s hroznů, Stojanov
170 Kč

Objevte tajemství a lahodností výběru s hroznů z Moravy, které se projevuje v Modrém Portugalsku! Připojte se k nám na této gastronomické výpravě, kde se setkávají tradice a...

6394

Červené víno - přínosy pro zdraví a harmonie s jídlem

Červené víno, dlouho oslavované jako kultovní součást kulturních a gastronomických tradic po celém světě, se v posledních desetiletích dočkalo zvýšené pozornosti i v oblasti zdravotních výzkumů. Nejenže slouží jako vynikající doplněk k mnoha jídlům, ale při mírné konzumaci může nabídnout řadu prospěšných účinků na zdraví. Pojďme se ponořit do tajů, jak červené víno obohacuje naše stoly a přispívá k našemu zdraví.

#ShowMore#

Antioxidanty v červeném víně

Jedním z hlavních důvodů, proč červené víno přitahuje pozornost v kontextu zdraví, je jeho bohatý obsah antioxidantů, zejména resveratrolu, flavonoidů a taninů. Tyto složky mají potenciál chránit tělo před volnými radikály, které jsou spojovány s různými degenerativními onemocněními, včetně srdečních onemocnění a některých forem rakoviny.

Srdce a krevní oběh

Červené víno je známé svými kardioprotektivními účinky. Studie ukázaly, že mírná konzumace může podporovat zdraví srdce zlepšením hladiny "dobrého" HDL cholesterolu a snížením rizika tvorby krevních sraženin. Resveratrol, který se vyskytuje v kůži hroznů, byl zvláště zkoumán pro jeho přínos v ochraně srdce a cév.

Diabetes a obezita

Zajímavé výsledky přinesly také studie zaměřené na vztah mezi konzumací červeného vína a rizikem vzniku diabetes mellitus 2. typu. Mírná konzumace červeného vína může pomoci v regulaci hladiny cukru v krvi díky zlepšení citlivosti na inzulín.

Harmonie s jídlem

Kromě prospěšných účinků na zdraví hraje červené víno nezastupitelnou roli v gastronomii. Schopnost tohoto nápoje harmonizovat s různými pokrmy přináší na stůl nejen rozmanitost chutí, ale i zdokonaluje celkový kulinářský zážitek.

Spojení s masem

Červená vína jsou tradičně doporučována ke červenému masu, jako je hovězí nebo jehněčí, díky jejich plným chutím a struktuře, která dokáže vyvážit intenzitu a tukovost masa. Taniny obsažené v červeném víně pomáhají rozložit bílkoviny a tuky v masu, čímž umocňují chuť a usnadňují trávení.

Sýry a červené víno

Sýry, zejména ty zrající a s výraznější chutí, jsou dalším ideálním společníkem pro červené víno. Kontrast mezi bohatostí sýra a strukturovanou kyselostí či taninovou charakteristikou vína vytváří příjemnou rovnováhu na patře.

Červené víno

Červené víno tedy nabízí více než jen gastronomický zážitek; při mírné konzumaci se může stát součástí zdravého životního stylu. Je důležité si však pamatovat, že klíčem je umírněnost, neboť nadměrná konzumace alkoholu může vést k negativním zdravotním důsledkům. Ať už si červené víno vychutnáváte sami nebo ve společnosti, nechte se unášet jeho bohatými chutěmi a příznivými účinky na zdraví.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.