Expedujeme každý den do 11:00. Zítra můžete mít balíček doma.

Sladká bílá vína

Kategorie sladkých bílých vín nabízí lahodné zážitky pro ty, kdo mají rádi bohatou, sladkou chuť s jemnou kyselinkou. Tato vína jsou oblíbená pro svou harmonii a komplexnost, které jim dodává vysoký obsah zbytkového cukru. Ve sklenici najdete výrazné tóny zralého ovoce, květin a často i jemné kořenité nuance. Díky své přirozené sladkosti se skvěle hodí k dezertům, ovocným koláčům nebo sýrům, ale také k pikantním pokrmům asijské kuchyně.

Ať už hledáte víno pro slavnostní příležitosti nebo pro romantický večer, naše kolekce sladkých bílých vín vám nabízí bohatý výběr. Najdete zde známé odrůdy jako Pálava nebo Tramín, ale i další lahodné kousky, které zaujmou svou kvalitou a chuťovým profilem. Vyberte si z našeho sortimentu sladkých bílých vín a objevte dokonalou harmonii chutí, která zpříjemní vaše speciální chvíle. 

2 položek celkem
vino
250 Kč

Připravte se na nezapomenutelný zážitek se sladkým vínem Ryzlink rýnský 2015, výběrem z bobulí od vinařství Vaďura. Toto vysoce kvalitní víno představuje dokonalou harmonii...

VB/RR 1536
vino
220 Kč

Připravte své chuťové pohárky na lahodný zážitek s Pálavou 2022, výběrem z bobulí od vinařství Vaďura. Toto sladké víno je oslavou intenzivních ovocných chutí s výraznými tóny...

VB/PA 52233

Sladké bílé víno: Klenot mezi dezertními víny

Sladké bílé víno je ceněné pro svou harmonickou sladkost, která je často doprovázena komplexními tóny ovoce a květin. Tento typ vína se tradičně vyrábí z bílých odrůd, jako je Pálava, Tramín nebo Sauvignon blanc. Vyšší obsah zbytkového cukru vzniká pozdější sklizní, kdy hrozny přirozeně koncentrují cukry, nebo také díky botrytidě, která hrozny vysuší a zvýší koncentraci cukru. Výsledkem je lahodné víno s plným tělem a dlouhým dozvukem.

#ShowMore#

Charakteristika a chuť

Sladká bílá vína mají výraznou, příjemnou vůni, ve které často dominují tóny zralého ovoce, jako jsou meruňky, broskve, hrušky a tropické plody. K tomu se přidávají květinové nuance nebo medové a kořenité tóny. V chuti jsou tato vína plná a bohatá, s výraznou sladkostí vyváženou svěží kyselinkou, což vytváří dokonalou rovnováhu.

S čím je párovat

Sladká bílá vína jsou ideálním doprovodem k dezertům a sladkým pokrmům, jako jsou ovocné koláče, tvarohové zákusky nebo panna cotta. Velmi dobře si rozumějí také s modrými sýry, které vyvažují svou pikantní chutí. Pro milovníky exotických chutí se tato vína skvěle hodí k pikantním pokrmům asijské kuchyně nebo k sušenému ovoci.

Skvostná vína pro slavnostní chvíle

Sladká bílá vína jsou nejen chutným doplňkem jídel, ale také skvělým způsobem, jak oslavit významné okamžiky. Jejich bohatá chuť a vůně poskytují mimořádný zážitek, který si můžete vychutnat při zvláštních příležitostech nebo v kruhu rodiny a přátel. Lahodná chuť a komplexní charakter sladkého bílého vína z něj činí klenot mezi dezertními víny.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.